wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » BLOG » Innowacje na Twoją kieszeń. Wybieramy najoszczędniejsze piece gazowe.
Kontakt
 • OTSV Sp z o.o
 • OTSV Sp z o.o

  Ul. Św. Filipa 23/4
  31-150 Krakow, Polska

  NIP 675-154-01-02

  office@otsv.pl

  otspol.pl

  Telefon: +48 728241626

  Fax: +48 12 881 14 58
  NIP: 675-154-01-02

 • E-mail:Shop@otspol.pl
 • Telefon+48 728241626
  +48 12 881 14 58
 • Godziny działania sklepucodziennie 9.00 - 16.00, w soboty 10.00 - 14.00
Cennik
Pobierz cennik HTMLPobierz cennik XLS
Systemy płatności
 • PayU
 • eserivce
 • iMoje

Innowacje na Twoją kieszeń. Wybieramy najoszczędniejsze piece gazowe.

Data dodania: 27-12-2020 Ciepły dom zimą to suma wielu składowych – odpowiedniej i dobrze wykonanej elewacji, szczelnych, nowoczesnych okien oraz odpowiedniej instalacji grzewczej. Jeśli boisz się nowoczesnych rozwiązań wyłącznie ze względu na związane z nimi koszty kupna, montażu i utrzymania, boisz się zupełnie niepotrzebnie. Pomożemy Ci wybrać najoszczędniejsze piece gazowe, dzięki którym zapewnisz sobie ciepły dom i niskie rachunki, jednocześnie pozostając w zgodzie z naturą.

Tradycyjnie czy nowocześnie?

Decydując o sposobie ogrzewania domu, zastanawiasz się, czy pozostać przy tym, co znane, czy postawić na innowacje? Wybierając ogrzewanie gazowe, warto wybrać innowacyjne rozwiązania, czyli kondensacyjne piece gazowe. Zakup tego rodzaju kotła grzewczego wiąże się co prawda z większymi kosztami, jednak oszczędności płynące z jego użytkowania są niezaprzeczalne. Co sprawia, że kondensacyjne piece gazowe są najoszczędniejszymi piecami gazowymi spośród dostępnych na rynku i dlaczego są tak często wybierane przez zarówno osoby prywatne, jak i inwestorów ogrzewających domy gazem?

Najprościej mówiąc, kondensacyjne piece gazowe, w stosunku do tradycyjnych kotłów, są ekonomiczne, co w praktyce oznacza, że do wytworzenia określonej ilości ciepła zużywają znacznie mniej gazu od swoich poprzedników, stanowiąc tym samym ich ekonomiczną alternatywę.

Działanie kotłów kondensacyjnych

Zastanawiasz się, jaka jest zasada działania kotłów kondensacyjnych i w czym konkretnie tkwi tajemnica wynikających z ich użytkowania oszczędności? Podczas spalania paliwa, w tym wypadku gazu, powstają produkty uboczne, między innymi woda, a ponieważ temperatura w kotle przekracza temperaturę wrzenia wody, ta zmienia stan skupienia, stając się parą. Powstała para, razem ze spalinami, zwykle ucieka przez komin. W przypadku kotłów kondensacyjnych para wodna ulega skropleniu, a uzyskane w ten sposób ciepło ogrzewa wodę kotłową. Dochodzi to tak zwanej kondensacji pary wodnej, czyli procesu, w którym tkwi tajemnica najoszczędniejszych pieców gazowych.

Korzyści

Nowoczesne kondensacyjne kotły gazowe nie należą do tych najtańszych, jednak ich zakup zdecydowanie jest opłacalny. Jeśli zagadnienia z zakresu ekologii i ekonomii, warto zgłębić temat innowacji stosowanych we współczesnych systemach grzewczych. Inwestycja w jeden z najoszczędniejszych pieców gazowych, czyli w kocioł kondensacyjny, z pewnością okaże się jedną z najlepszych, jakie podejmiesz budując dom.

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii BLOG